Jump to content

- - - - -

Treat Me Right

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Guest_noh ss!w !_*

Guest_noh ss!w !_*
  • Guests

Gửi vào 17 January 2008 - 09:46 PM

Nho moi nguoi jich dum minh nha!Treat Me Right AJ:The first night that we metI will never forgetBaby you were a starOh, from that point in timeIt was always you and IShining so beautifulLater out with your friendsYou treat me like I’m deadIt was like I’m invisibleNick:(I can’t let it go)That was unforgivable(I can’t let it go)I just wanna let you know(I can’t let it go)Situations unliveable(I can’t let it go)I can’t let it go(I can’t let it go)All:So tell me why you say that you want meWhen all you ever do girlIs push on my buttonsYou always bring me downIn publicWhen nobody’s aroundYou say that you love meMake me say oh, noI see you all aloneI’m half way out the doorUnless you turn aroundAnd treat me rightBrian:Oh, you got me twistedOh, you got me twistedI’m not someone you can just disrespect, ohHow would you feel if you were in my shoes?Feelin’ used, with a heart bruisedNick:(I can’t let it go)The situations critical(I can’t let it go)Relationship is pitiful(I can’t let it go)Everything’s falling apart(I can’t let it go)Cause you’re so hypocriticalAll:So tell me why you say that you want meWhen all you ever do girlIs push on my buttonsYou always bring me downIn publicWhen nobody’s aroundYou say that you love meMake me say oh, noI see you all aloneI’m half way out the doorUnless you turn around[Treat Me Right lyrics on http://www.metrolyrics.com]And treat me rightJC Chasez:y-y-you just no good for meyou’re no good for meyou’re just no good for meI know you’re no good for meHowie:You knowIt’s wrong to treat me coldNo one to holdOne day I’m gonna say goodbyeWhat’s it gonna beGirl I’m gonna leaveUnless you turn aroundAnd treat me rightAll:So tell me why you say that you want meWhen all you ever do girlIs push on my buttonsYou always bring me downIn publicWhen nobody’s aroundYou say that you love meMake me say oh, noI see you all aloneI’m half way out the doorUnless you turn aroundAnd treat me rightI see you all aloneI’m half way out the doorUnless you turn aroundAnd treat me rightHowie:Just treat me rightJust treat me rightBrian:Say that you want meHowie:Just treat me rightJust treat me rightAll:So tell me why you say that you want meWhen all you ever do girlIs push on my buttonsYou always bring me downIn publicWhen nobody’s aroundYou say that you love meMake me say oh, noI see you all aloneI’m half way out the doorUnless you turn aroundAnd treat me rightI see you all aloneI’m half way out the doorUnless you turn aroundAnd treat me right

#2 lDevill

lDevill

Mình mới tham gia

• Thành viên mới
  • 5 Bài Viết:

Gửi vào 17 October 2010 - 11:14 PM

Đối Xử Tốt Với Anh AJ:Ngay đêm đầu tiên chúng ta gặp nhauAnh sẽ không bao giờ quên Em yêu à, khi đó em đã là một ngôi saoKể từ thời điểm đóĐiều đó luôn xoay quanh anh và em, ánh sáng đómới đẹp làm saoNhưng từ khi chúng ta không còn là bạn nữa thì em đối xử với anh như thể anh đã chết vậyNhư thể anh là kẻ vô hình vậy Nick:Đó là điều anh chẳng thể quên đượcAnh muốn em biếtAnh chẳng thể nào sống nổiAnh không thể nào để điều đó ra đi Điệp khúc:Nói anh nghe tại sao em lại nói rằng em muốn có anhNhưng tất cả những gì em làm là để anh lại với những rắc rốiEm luôn làm anh phải xấu hổ trước mọi ngườiKhi không có ai ở xung quanh em thì em lại nói em yêu anhEm làm anh phải nói rằng: không em yêu àAnh sẽ để em lại một mìnhvà bước ra khỏi cánh cửa kiaTrừ phi em trở về bên anhvà đối xử tốt với anh Em bóp méo mọi sự thật về anhEm bóp méo mọi sự thật về anhAnh không phải là người để em có thể coi thường như vậy đâuLàm sao em có thể cảm nhận như vậy về anh trong khi em không biết gì cảLàm sao em có thể cảm nhận vậy với một trái tim bị thương chứ Nick:Mọi thứ thật tệ hạiMối quan hệ này thật đáng thương hạiTất cả mọi thứ đang tan vỡChỉ bởi vì sự giả dối của em đó Điệp khúc:... Em không phải là người hợp với anhEm không phải là người hợp với anhEm không phải là người hợp với anhAnh biết em không phải là người hợp với anh Howie:Em biết Điều đó là sai vì em đối xử với anh quá lạnh lùngAnh không có ai để ôm vào lòngRồi một ngày anh sẽ nói lời chia tay với emĐó là những gì sẽ đếnEm yêu à anh sẽ ra điTrừ phi em trở về bên anhvà đối xử tốt với anh Điệp khúc:... Howie:Hãy đối xử tốt với anhHãy đối xử tốt với anh Brian:Em nói rằng em muốn có anh Howie:Thì hãy đối xử tốt với anh điThì hãy đối xử tốt với anh đi Điệp khúc:...

0 người đang đọc chủ đề này

0 thành viên, 0 khách, 0 thành viên ẩn